fbpx

O mnie

O mnie i mojej firmie

Cześć!

Nazywam się Krzysztof Lipiński. Zanim opowiem Ci o tym, jak rozpocząłem własną działalność gospodarczą, chciałbym, abyś, Drogi Czytelniku, trochę mnie poznał.

Ukończyłem Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość. W trakcie nauki czułem jednak, że praca w tej branży, szczególnie w trybie korporacyjnym, nie idzie w parze z moim charakterem, temperamentem i miłością do sportu. Nie akceptuję takiego systemu. Nieustanny stres, wyścig z czasem, który niszczy przede wszystkim zdrowie, a potem relacje interpersonalne, gdy ktoś nie ma odporności na sytuacje kryzysowe. Siedzący tryb życia, osiem godzin dziennie przed monitorem, zdecydowanie nie wpisują się w mój styl funkcjonowania. Zbyt kocham wolność, podróże, świeże powietrze i słońce, aby pozwolić zamknąć się w czterech ścianach biura.

Surfski-biuro-podrozy-dla-aktywnych

Początkowo organizowałem tygodniowe, dwutygodniowe windsurfingowe i kitesurfingowe wyjazdy szkoleniowe oraz sprzedawałem agencyjnie wyjazdy narciarskie, snowboardowe, surfingowe, żeglarskie i nurkowe.

Dlaczego akurat te dyscypliny? Dlatego, iż każda z nich jest moją pasją, a w przypadku windsurfingu, kitesurfingu, narciarstwa i snowboardu, mam uprawnienia instruktorskie. Uzyskałem również licencję żeglarza jachtowego oraz odbyłem kurs OWD (Open Water Diver) w nurkowaniu, dzięki któremu zdobyłem podstawowy stopień nurkowy organizacji PADI.

Od 2018 roku zająłem się wyłącznie organizowaniem własnych wyjazdów wind- i kitesurfingowych oraz poszukiwaniem spotów, czyli wietrznych miejsc za granicą, w których mógłbym działać stacjonarnie.

Obecnie moja firma Surfski.pl prowadzi szkolenia windsurfingowe w Grecji (Vassiliki na Lefkadzie) oraz w Egipcie (Soma Bay i Dahab). Poza szkoleniami zajmujemy się również sprzedażą ubezpieczeń, rezerwacją wycieczekbiletów lotniczych i noclegów, czy rezerwacją sprzętu sportowego w różnych bazach na całym świecie.

8 lat doświadczenia w biznesie

Wykształcenie ekonomiczne

Wspieram
polski biznes

Dlaczego ZrobieBiznes.pl?

Od ośmiu lat z powodzeniem prowadzę swoją firmę i każdego roku przynosi mi ona coraz większe zyski. Z tego względu postanowiłem podzielić się wiedzą na temat biznesu, w szczególności takiego, który nie wymaga znacznych środków finansowych na start.

W Internecie znajduje się wiele materiałów na ten temat, jednak są to, moim zdaniem, w większości ogólniki, pisane przez osoby, które prawdopodobnie nigdy nie prowadziły własnej działalności. W niniejszej publikacji chciałbym omówić od A do Z cały proces tworzenia firmy Surfski.pl.

W ciągu minionych ośmiu lat zdobyłem ogromne doświadczenie. Takiej wiedzy nie przekaże żadna szkoła. Popełniłem również błędy, na które zwrócę uwagę, abyś ich nie powielił i nie tracił cennego czasu na ponowne przecieranie szlaków.

Biznes bez dużych środków finansowych na starcie jest rzeczywiście możliwy. Mylą się ci, którzy twierdzą inaczej. Przed założeniem firmy wielokrotnie słyszałem, że bardzo ryzykuję. Mówiono mi, że organizacja wyjazdów zagranicznych to trudny rynek. Niejednokrotnie słyszałem, iż lepiej, abym zatrudnił się w jakiejś korporacji, miał stałą pracę, która zapewni dochód.
I wiesz co? Dobrze, że nie posłuchałem tych głosów. Nie żałuję ani jednego dnia, który poświęciłem na rozwój firmy oraz na
samodoskonalenie. To wspaniałe doświadczenie, którym chciałbym się teraz z Tobą podzielić. Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w tej książce pomogą Ci w założeniu własnego biznesu i uzyskaniu wolności i niezależności finansowej, o której tak marzysz.

Własna firma ma swoje wady i zalety. Nie będę koloryzował i próbował wmówić Ci, że obędzie się bez problemów i stresów
– bo tak po prostu nie jest. Własny biznes to ciężki kawałek chleba, ale jeżeli będzie rozwijał się pomyślnie, to satysfakcja z tego
jest gwarantowana! A nawet w sytuacji, gdy Ci się nie powiedzie, możesz otrzymać lekcję, która stanie się, przed podjęciem następnych kroków i decyzji, ważnym doświadczeniem. Każda kolejna próba przybliży Cię do celu, którym jest własny biznes.

.

Pin It on Pinterest