fbpx

Biznes – ważne pytania

biznes wazne pytania

Od jednego ze znajomych otrzymałem poniższe pytania. Uznałem je za ważne i publikuję wraz z odpowiedziami:

1. Jaki był całkowity czas od rozpoczęcia realizacji pomysłu do uzyskania pierwszych dochodów?

Firmę założyłem w połowie maja 2014 roku. Pierwszy wyjazd, dzięki któremu zarobiłem pieniądze, zorganizowałem we wrześniu tego samego roku. Środki, które pozyskałem w trakcie dwutygodniowego wyjazdu szkoleniowego do Egiptu, wystarczyłyby wtedy na opłacenie zniżkowych składek ZUS za okres dwóch kolejnych lat mojej działalności.

2. Ile wynoszą całkowite koszty, poniesione do momentu zarobienia pierwszej złotówki?

Za koszty muszę tutaj uznać wszystko to, na co przeznaczyłem całą pulę pozyskanych pieniędzy, które otrzymałem w ramach dofinansowania z urzędu pracy, czyli 21 800 zł. Przyznane mi środki musiałem wydać w wyznaczonym czasie. Następnie byłem zobowiązany do tego, by w ciągu miesiąca lub dwóch (teraz już nie pamiętam) przedstawić faktury, które musiały być zgodne ze wskazanymi w umowie o dofinansowanie kosztami. Środki przeznaczyłem w głównej mierze na budowę strony internetowej www.surfski.pl, zakup komputera i kamery oraz na marketing.

3. Po jakim czasie biznes stał się rentowny?

Biznes był rentowny od samego początku. Nie jest to rzadkość w przypadku usług. Jeżeli zajmujemy się handlem, zdarza się, że musi upłynąć trochę czasu, aby biznes generował zysk.

Pin It on Pinterest