fbpx

Samokształcenie – czyli podcasty i książki biznesowe warte uwagi

podcasty i książki biznesowe 1

Z bólem serca muszę przyznać, że w swoim życiu do czasu pandemii koronawirusa podcasty i książki biznesowe pisane przez przedsiębiorców (oprócz obowiązkowych lektur ekonomiczno-finansowych na studiach, które z reguły z praktyką nie mają zbyt wiele wspólnego) nie były mi znane. Przez przypadek, gdy szukałem jakiegoś zagadnienia, wyświetliło mi się nagranie Pawła Leżocha Biznes od początku. Autor przeprowadza w nim wywiady z biznesmenami, twórcami różnych startup-ów, które odniosły sukces. Opowiadają oni, jak krok po kroku rozwijały się ich firmy.

Zaangażowałem się w słuchanie audycji internetowych. Robiłem to prawie non stop. Wstawałem dwie godziny wcześniej niż zazwyczaj, żeby już od samego rana wysłuchać 2–3 odcinków. Chłonąłem wiedzę, wykonując różne czynności, by działać efektywnie, np. w trakcie treningu. W tym czasie dowiedziałem się o Małej Wielkiej Firmie – uznawanej za podcast biznesowy numer 1 w Polsce. Zacząłem słuchać obydwu autorów jednocześnie. Wiedza, jaką przyswajałem, była ogromna.

Przedsiębiorczość oraz chęć uczenia się dały mi możliwość przystosowania się do nowej rzeczywistości oraz stworzyły szansę na rozwój indywidualny.

Dzięki tym formom internetowych publikacji dowiedziałem się, jak tworzyć i sprzedawać szkolenia online. Treści te wykorzystałem do stworzenia modelu projektu ZrobieBiznes.pl. W ofercie znajdują się moje autorskie szkolenia.

Poznałem wielu pisarzy, których książki zakupiłem i je chętnie polecam. Zaręczam, że wiedza przekazywana przez praktyków biznesu jest nieoceniona!

Mam wrażenie, że w ciągu kilku miesięcy poznałem znacznie więcej praktycznych kwestii, związanych z prowadzeniem firmy, niż w trakcie studiów. Okoliczności, takie jak izolacja, zamknięcie w domu, skłoniły mnie do czytania literatury branżowej i słuchania podcastów. Ten czas chciałem wykorzystać maksymalnie i przekuć chwile kryzysu w szansę rozwoju osobistego, tak teraz ważnego w obliczu nieustannie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej i gospodarczej. Przedsiębiorczość oraz chęć uczenia się dały mi możliwość przystosowania się do nowej rzeczywistości oraz stworzyły szansę na rozwój indywidualny.

Wniosek?

Podcasty i książki biznesowe są bardzo przydatnym narzędziem każdej osoby, która prowadzi własny biznes.

Pin It on Pinterest