fbpx

Biznes bez kapitału finansowego na start

BIZNES BEZ KAPITAŁU FINANSOWEGO NA START 1

Pozwól, że dam Ci kilka wskazówek:

1. Zdecyduj się na biznes, który nie będzie wymagał od Ciebie dużych nakładów inwestycyjnych.

2. Jeżeli pracujesz na etacie, to pozostań w takiej formie zatrudnienia w początkowym okresie prowadzenia działalności gospodarczej.

3. Freelancing – jeśli masz już pomysł na biznes, to rozpocznij działania jako freelancer.

4. Dobrą strategią jest inwestowanie większości zarobionych pieniędzy w firmę oraz samorozwój.

Zdecyduj się na biznes, który nie będzie wymagał od Ciebie dużych nakładów inwestycyjnych, a jeżeli pracujesz na etacie, to pozostań w takiej formie zatrudnienia w początkowym okresie prowadzenia działalności gospodarczej.

5. Znajdź jakieś elementy, które mogą wyróżnić Cię wśród konkurencji.

6. W miarę rozwoju firmy staraj się delegować czynności, zlecać wykonanie określonych zadań, przekazywać pewne obowiązki innym osobom. Docelowo powinieneś wszystkie czasochłonne, proste elementy zlecić pracownikowi, byś sam mógł koncentrować starania na intensyfikowaniu działań firmy.

7. Przede wszystkim liczy się samozaparcie, motywacja oraz chęć do pracy. Przekonasz się, że będzie to wymagało dużego zaangażowania i dyspozycyjności. I to nie w wymiarze ośmiu godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu, tylko zazwyczaj kilkunastu każdego dnia. Przynajmniej w początkowym etapie rozwoju firmy.

8. Najlepiej, gdy wybrany przez Ciebie biznes jest jednocześnie Twoją pasją i mimo wielu godzin spędzonych na jego realizacji, nie odczujesz zmęczenia. Choć z tym też różnie bywa, o czym napiszę w jednym z kolejnych rozdziałów.

Rozważasz możliwość rozpoczęcia działania w spółce? Koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego wpisu

Pin It on Pinterest