fbpx

Pomysł na biznes w 2021 roku

Pomysł na biznes w 2021 roku

Zastanawiasz się jaki pomysł na biznes w 2021 roku będzie opłacalny? Wiele osób, na zadane im pytanie:  Jaka jest Twoja definicja spełnienia zawodowego?, odpowiada bez chwili namysłu: Chciałbym mieć własną firmę. Dlaczego pragnienie posiadania czegoś swojego jest tak silne? Prawdopodobnie dlatego, że oznacza to dużo większą niezależność oraz szansę na zarobienie lepszych pieniędzy niż podczas pracy na etacie.

Wymyślenie dobrego pomysłu na biznes okazuje się jednak zbyt trudnym zadaniem dla wielu osób, które rozważają wejście na ścieżkę przedsiębiorczości. Wynika to głównie z tego, że nie są w stanie ocenić potencjalnej rentowności idei biznesowych. Boją się zainwestować w coś, co może okazać się totalnym niewypałem. I trudno się im dziwić.

Jeśli Twoim marzeniem jest swoboda wyboru miejsca, czasu i sposobu pracy, ten wpis jest dla Ciebie! Dowiedz się, jak zostać swoim własnym szefem.

Pomysł na biznes w 2021 roku
Sam pomysł na biznes jest niewiele wart, jeśli nie zaczniesz go realizować.

Pomysł na biznes w 2021 – przegląd branż z potencjałem

Globalna pandemia koronawirusa wstrząsnęła światową gospodarką. Wiele istniejących na rynku firm popadło w tarapaty. Liczne branże, o których wiadomo było, iż są jednymi z najbardziej rentownych, właściwie przestały przynosić jakiekolwiek zyski.

Lokowanie kapitału zmieniło się o 180 stopni po wydarzeniach z 2020 roku. COVID-19 zmienił sposób, w jaki postrzegamy biznes, pracę, rozrywkę i nasze codzienne nawyki. To rzutuje na to, które sektory gospodarki wykazują choćby minimalną szansę na rozwój i tym samym zarobek.

Istnieją rozwijające się rynki, które oferują najlepsze możliwości otwarcia i skalowania firmy. Innowacja i technologia to niewątpliwie dwa sektory, które wykazują ogromny potencjał.

Marketing internetowy

Marketing cyfrowy to sektor, który od lat nieustannie się rozwija. Wszystko wskazuje również na to, że w najbliższych latach to się nie zmieni.

Na e-marketing składa się wiele elementów. To z kolei przekłada się na ogromne pole do popisu dla sporej rzeszy specjalistów: twórców treści i ekspertów ds. marketingu, copywriterów, techników SEM, projektantów treści cyfrowych, ekspertów ds.UX (user experience) itp.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek doświadczenie w cyfrowym marketingu, to założenie firmy zajmującej się usługami tego typu daje ogromne szanse na rozwój i zarobek.

Pomysł na biznes w 2021 roku 2
Wysoko cenione są umiejętności  związane z naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką.

Marzysz o założeniu własnej firmy? Kup książkę ‘Własna firma bez tajemnic. Jak założyć biznes bez pieniędzy na start’.

Ekologia

Ludzie są coraz bardziej świadomi faktu, że zmiany klimatyczne to fenomen, który należy powstrzymać. „Zielone miejsca pracy” cieszą się dużą popularnością. Wszystko, co przyczynia się do:

 • poprawy efektywności energetycznej,
 • redukcji emisji gazów cieplarnianych,
 • redukcji odpadów i zanieczyszczeń,
 • promowania gospodarki o obiegu zamkniętym,
 • przywracania ekosystemów, adaptacji do zmian klimatu

może się okazać „żyłą złota”.

Opieka nad osobami starszymi oraz nieletnimi

Populacja nie składa się tylko z osób będących w wieku produkcyjnym. Oprócz nich są jeszcze osoby starsze oraz dzieci, którymi ktoś musi się zająć, kiedy ich najbliżsi ciężko zarabiają na chleb.

Wiele osób, które osiągnęły starość, czuje się zapomnianych przez ich rodziny. Praca z osobą starszą obejmuje m.in. troskę o jej potrzeby, ułatwianie mobilności i monitorowanie stanu zdrowia.

Jeśli chodzi o dzieci, to osoba decydująca się na to zajęcie powinna pamiętać, że nie wystarczy zadbać o podstawowe potrzeby małego podopiecznego. Musi umieć wykazać się sporą kreatywnością, dzięki której wymyśli zajęcia będące w stanie zaabsorbować malca. Powinna także potrafić przewidzieć i zapobiec wypadkom, a także dostosować się do wieku dziecka i zasad, jakie panują w danym domu.

Opieka nad osobami starszymi i dziećmi jest sektorem przyszłości, w którym można rozpocząć działalność gospodarczą.

Pomysł na biznes w 2021 roku
 Spersonalizowane gadżety są bardzo atrakcyjne i nie można ich znaleźć w sieciówkach i centrach handlowych. Jest to dobry pomysł na biznes w 2021 roku
Wysokiej jakości jedzenie

W obliczu świata fast foodów coraz więcej osób ceni sobie wysokiej jakości produkty spożywcze, z których jest możliwe przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Świadomość społeczeństwa wzrasta, coraz częściej wybieramy najwyższej jakości nisko przetworzoną żywność. Wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie.

Powyższy fakt sprawia, że przed osobami szukającymi pomysłu na biznes otwiera się „jaskinia pełna skarbów”. Można wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie, a następnie wystartować czy to z lokalem gastronomicznym, czy też ze sklepem oferującym np. żywność:

 • wegetariańską,
 • wegańską,
 • niskokaloryczną,
 • dla diabetyków,
 • organiczną .

Łatwo zauważyć, że we wszystkich tych przypadkach istnieje konkretna grupa docelowa: ludzie, którzy nie jedzą mięsa, którzy prowadzą wegańską filozofię życia, którzy chcą schudnąć, osoby z cukrzycą lub dbające o swoje zdrowie i które nie chcą spożywać żywności np. z substancjami transgenicznymi.

To bardzo ważny trend na dzisiejszym rynku. Należy skupić się na potrzebach grupy docelowej i jak najlepiej dopasować do niej swoje usługi lub produkty.

Pomysł na biznes w 2021 roku 5
Pomysł na biznes w 2021 roku – jednym z nich może być przysłużenie się naszej planecie i stworzenie “zielonych miejsc pracy”
Personalizacja przedmiotów

To jeden z najpopularniejszych pomysłów na biznes, ale również taki, który chyba nigdy nie straci swojego uroku. Spersonalizowane gadżety są bardzo atrakcyjne i nie można ich znaleźć w sieciówkach i centrach handlowych.  Każdy rodzaj produktu można dostosować do gustów i wymagań klienta. Spójrz na kilka opcji:

 • kubki zwykłe i termiczne,
 • poduszki i koce,
 • kalendarze i pamiętniki ze spersonalizowanymi rysunkami,
 • świece i mydełka,
 • wydruki na płótnie,
 • zestawy do whisky.

Jeśli masz słabość do małych, uroczych przedmiotów, jest to bardzo interesująca opcja.

Piękno i dobre samopoczucie

Praca, rodzina, pośpiech. Żyjemy w tak szybkim tempie, że nierzadko brak nam czasu i sił na to, by zadbać o swój wygląd i samopoczucie.  Każdy z nas, bez względu na płeć chce wyglądać dobrze i być w stanie osiągnąć to w jak najkrótszym czasie. Idealnie, gdy efekt utrzyma się jak najdłużej. Tu z pomocą przychodzą ekspresowe zabiegi, które są absolutnym trendem współczesnej branży beauty.

 • masaż twarzy,
 • maseczki (ujędrniające, nawilżające, oczyszczające itp.),
 • manicure i pedicure,
 • regulacja i henna brwi,
 • przedłużanie i zagęszczanie rzęs,

a to jedynie wierzchołek „góry” pieniędzy, jakie można zarobić działając w tej branży. Możesz także pomyśleć o prowadzeniu szkoleń online dotyczących zabiegów kosmetycznych (oczywiście tych mało inwazyjnych, których samodzielne wykonanie w domu jest w 100% bezpieczne).

Pomysł na biznes w 2021 roku
Coraz więcej osób ceni sobie wysokiej jakości produkty spożywcze, z których jest możliwe przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków.
STEM – Nauka, technologia, inżynieria i matematyka

STEM (z ang. science, technology, engineering and mathematics) to integracja grupy obszarów nauk ścisłych. Edukacja STEM pomaga kształtować krytycznych myślicieli, przyczynia się do poszerzania wiedzy naukowej i dzięki temu kształci pokolenie innowatorów. Programiści oprogramowania komputerowego stają się „pracownikami przyszłości”.  

Wysoko cenione są umiejętności  związane z naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką. Wiedza z wyżej wymienionych dziedzin może pomóc w wielu rozwijających się sektorach: robotyki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, nauki o danych, przemyśle oprogramowania i wirtualnej rzeczywistości, gier wideo oraz oczywiście w tworzeniu stron i sklepów internetowych.

Podsumowując

Mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu będziesz w stanie dojść do wniosku, w co warto zainwestować. Wierzę, że pomoże Ci on podczas podejmowania decyzji dotyczącej tego, w którym sektorze otworzyć firmę, by stać się odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą. Pamiętaj, że sam pomysł na biznes jest niewiele wart, jeśli nie zaczniesz go realizować.

Pin It on Pinterest